מאז השינויים הרגולאטורים שחלו בשוק הפיננסי, דוגמת החוק שאוסר על חריגה ממסגרות האשראי המאושרות בבנק, וועדת בכר שהעבירה חלק מהפעילות הפיננסית לגופים חוץ בנקאיים, חלה תפנית בהתייחסותם של העסקים הקטנים והבינוניים שהבינו שלניהול הפיננסי של העסק יש חשיבות רבה ומכרעת עוד יותר כיום .
מה שהיה עד היום נחלתם של העסקים הגדולים - סוללה של אנשי מקצוע בתחום החשבונאות, הבנקאות, השיווק וכד' היום הינו צורך והכרח גם לעסקים הקטנים והבינוניים .
הסיבות לכך הן רבות ומגוונות , אך לכולן מכנה משותף - להצליח ולשרוד את השנתיים - שלוש הראשונות של העסק, להגדיל רווחים, להתפתח וליצור את המהות בעסק.

החוקים החדשים גם אם הם מקשים את החיים, עסקים קטנים רואים בהם: "התעשרות של הבנקים על חשבוננו, מקשים עלינו, רוצים לסגור לנו את העסק, לא מבינים אותנו וכד' " , בעצם פתחו לנו הזדמנויות חדשות וחיוביות , כגון :
- רה-ארגון בעסק והתייעלות .
- הבנת השוק, המתחרים, העלויות .
- צמצום עלויות הכסף בעקבות התחרות הגוברת בין נותני האשראי .
- למידת העסק והתווית אסטרטגיה בעקבות ניהול תזרים מזומנים .
- התמקצעות בנושא הכספים ע"י אנשי מקצוע מתחום זה .
- התעסקות בליבה של העסק וקידומו ע"ח הזמן שהשקענו בתחומים אחרים .
- ירידת לחץ נפשי ועליה באיכות חיים ע"י שיתוף באחריות עם אנשי מקצוע בתחום .
- הכנת תוכנית עסקית שתכלול את כל הנתונים על העסק ותגדיר אותו במדויק על מנת לפעול בשוק תחרותי נכון יותר עם כמה שפחות טעויות .

אם נחשוב בהגיון, נבין שעסקים קטנים ובינוניים רוכשים שירותים מספקים ו/או קבלני משנה בתחומים שהעסק לא מתמחה בהם , כגון :
- שירותי הנהלת חשבונות - אנחנו משלמים לנותני שירותים בתחום זה .
- שירותי הובלה - אנחנו משלמים לחברות שמתמחות בתחום זה .
- שירותי רכב ומוסכים - אנחנו משלמים לעסקים ולחברות בתחום זה .
- שירותי תקשורת - אנחנו משלמים לחברות ולנותני שירותים בתחום זה .
- ספקי מימון - אנחנו משלמים לנותני שירותים אלו - והרבה מעבר ליכולתנו .

אם נמשיך לחשוב בהגיון נבין כי החלק הפיננסי - הוא המהות של העסק, כי בלעדיו אין בעצם עסק וזאת בשל העובדה שבכל עסק גם לשם פתיחתו, גידולו, הרחבתו, צמצומו וכד',  אנחנו זקוקים לכסף, למינוף ולתזרים מזומנים .

בשל המצב שנוצר ,התחיל טרנד חדש שמכוון לעסקים הקטנים והבינוניים והוא להיעזר באנשי מקצוע בתחום הפיננסי על מנת לתכנן את העסק , לחסוך ולהתייעל, להבין את המהות הכספית - תזרים המזומנים של העסק: ויפה שעה אחת קודם .
 
 
     
     
לייבסיטי - בניית אתרים