להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   


בקרה פיננסית וביקורת פנימית:

בקרה פיננסית וביקורת פנימית היא פעילות המתבצעת על ידי מבקר פנימי או עובד בחברה. פעילות זו נועדה להפנות תשומת ליבם של מנהלים ועובדים לסיכונים בתפקוד החברה ולצורך בשיפור הבקרות הניהוליות כדי לצמצם את הסיכונים הללו. ניתוח הסיכונים והצעת הבקרות הניהוליות המתאימות נועדו להבטיח קידום מועיל, יעיל ומוסרי של יעדי העסק, ושמירה על כספו ורכושו.

בחברות רבות, הנתונים הפיננסיים קיימים בעיקר במערכות ובתבניות שונות מאוד. קיימת, למשל, מערכת ה-ERP לרישומים וחישובי שכר, מערכת בקרת התקנות לעובדי שטח ומגוון דפי עבודה של Excel עבור התכנון הפיננסי החודשי והשנתי.

האתגר, למען השגת שקיפות ויכולת סקירת המצב העדכני של החברה בכל עת, הוא לאחד את כמות הנתונים הגדולה הזו ולנהל אותן באופן מרכזי. מצד שני, יש לספק לעובדים נגישות לכלים המאפשרים לנתח נתונים אלה ולהפיצם בצורה רצויה לנמענים שונים מתוך סביבת העבודה הטבעית שלהם.

כלי בקרה המוטמעים נכונה בעסק, יאירו ויציפו כל מגמה שלילית או בלתי רצויה, זמן רב לפני התפרצותה, וע"י כך ניתן לטפל, להתייחס, לבנות אסטרטגיה שונה וכד'.

הבקרות הניהוליות כוללות, בין השאר, אמצעים כמו: יצירת תרבות ארגונית מתאימה, קביעת מדיניות, חלוקת אחריות וסמכויות, יצירת איזונים ובלמים, כתיבת הוראות ונהלים ועדכונם, בניית תהליכים ממוחשבים, מעקב פיננסי שוטף, ניתוח תכנון מול ביצוע בפועל ועוד.

   
 
בקרה פרויקטאלית:

בקרה פרויקטאלית הינה תהליך מתמיד של השוואה בין הביצוע לבין התכנון תוך נקיטת פעולות מתקנות בזמן אמת על מנת להקטין פערים בלתי רצויים. באמצעות בקרה נכונה, ניתן למנוע את רב הכשלים הניהוליים שיכולים להתרחש בזמן ביצוע פרויקט מסוים.
ניתן לבצע בקרה על מימד אחד בפרויקט כגון עלות או כח אדם, וניתן לבצע בקרה על כמה מימדים יחד כגון עלות כפונקציה של זמן.
אין ספק כי על מנת להצליח בפרויקט, כפי שתוכנן, זקוק מנהל פרויקט למערכת בקרה שתוכל לתמוך בו ולספק אמצעי איתות, אזהרה, ותמונת מצב עדכנית וממוקדת היכן יש למקד את המאמצים ואילו פעולות מתקנות יש לבצע.
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים